آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی (رایگان)

اگر قصد آموزش زبان ترکی استانبولی را دارید، همین الان میتوانید به صورت کاملا رایگان شروع به یادگیری کنید.

ما در این بخش 100 جلسه درسی قرار داده ایم تا شما برای اولین بار آموزش رایگان زبان ترکی استانبولی را تجربه کنید و این زبان شیرین را به صورت اصولی یاد بگیرید. این جلسات شامل ویدیو های مکالمه ترکی استانبولی، کلمات و واژگان، PDF، فایل های صوتی و گرامر های زبان ترکی استانبولی می باشد که به صورت یک نقشه راه شما را هدفتان میرساند.

چطور میخوای آموزش زبان ترکی استانبولی را شروع کنی؟
میتونی با این پادکست شروع کنی!

آموزش زبان ترکی استانبولی با 100 درس رایگان

برای آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت رایگان تنها کافیه به ترتیب روی هر درس کلیک کنید. هر مقاله شامل متن،فایل صوتی و ویدیو آموزشی میباشد تا مباحث کاملا برای شما جا بی افتد. با نوشتن نظر خود در بخش کامنت های مقالات به ما انرژی زیادی برای ادامه این کار خواهید داد.

1

الفبای ترکی 29 حرف دارد که تفاوت هایی با الفبای انگلیسی دارد. آموزش کامل الفبای ترکی استانبولی به همراه ویدیو آموزشی و فایل صوتی در این مقاله میتوانید بخوانید.

2

اعداد ترکی استانبولی به 3 دسته اعداد اصلی، ترتیبی و اعشاری تقسیم میشود. آموزش اعداد ترکی استانبولی از صفر تا میلیارد در این مقاله آموزش داده ایم.

3

سلام به ترکی (MERHABA) روش های مختلفی دارد. در این پست 25 مدل مختلف سلام کردن و احوالپرسی را به ساده ترین روش یاد میگیرید.

4

آموزش جملات ساده در حالت های مثبت، منفی و سوالی را در این پست آموزش میبینید و میتوانید به راحتی جملات معنا دار ترکی استانبولی را بسازید.

5

ضمایر bu – şu – o در زبان ترکی استانبولی برای اشاره به اشیا و اشخاص است که به صورت کامل به همراه مثال های متقاوت به شما آموزش دادیم.

6

برای جمع بستن کلمات در ترکی استانبولی از پسوند های lar و ler استفاده میشود که از قانون حروف صدا دار پیروی میکنند. حتما ویدیوی آموزشی را مشاهده کنید.

7

لیست کامل رنگ ها به ترکی استانبولی به همراه کلمات مربوط به توصیف روشن و تیرگی رنگ ها و رنگ پوست و مو انسان ها را در این مقاله به صورت کامل به شما آموزش داده ایم. 

8

لیست کامل کلمات متضاد ترکی استانبولی را در این مقاله به همراه ترجمه فارسی برای شما عزیزان قرار داده ایم. این لیست 180 کلمه و فعل متضاد مهم است.

9

لیست کشور ها به ترکی با ترجمه فارسی به همراه ویدیو آموزشی را در این مقاله مطالعه نمایید. ملیت کشور ها با پسوند های Li – LI – LU – LÜ ساخته میشود.

10

حروف اضافه شامل پسوند های از، در، به، را و با را به ترکی استانبولی به شما آموزش داده ایم. حروف اضافه در مکالمات ترکی استانبولی بسیار مهم و کاربردی است.

11

لیست کامل مشاغل مختلف به ترکی استانبولی به همراه اسم مکان ها را به همراه ترجمه فارسی میتوانید در این آموزش یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

12

زمان حال ساده ترکی استانبولی با نماد YOR شناخته میشود که در این آموزش تمامی 3 دسته بندی آن را تحلیل و بررسی کرده ایم.

13

آموزش صفر تا صد ساعت ها به ترکی استانبولی را از بیان ساعت تا نحوه نوشتن و همچنین ساعت های دیجیتالی و نکات مهم آن را در این درس قرار داده ایم.

14

200 فعل مهم و ضروری زبان ترکی استانبولی را به همراه فایل صوتی و مثال در این آموزش برای شما آماده کردیم که دیگر دغدغه یادگیری افعال را نداشته باشید.

15

قید های تکرار در ترکی کلماتی هستند که بوسیله آنها میتوانید بازه های زمانی مختلف و یا شدت و تکرار آن عمل را نشان دهید. این آموزش را از دست ندید.

16

13 اپلیکیشن برتر برای آموزش زبان ترکی استانبولی را به همراه نقد و بررسی نقاط قوت و ضعف و کاربرد اپ ها را در این مقاله میتوانید مطالعه نمایید.

17

بهترین کتاب های آموزش ترکی از هیتیت و استانبول گرفته تا یدی اکلیم و … را به شما معرفی و لینک دانلود نسخه الکترونیکی کتاب ها را قرار داده ایم.

18

مهم ترین جملات و کلمات ویژه مکالمه تلفنی به ترکی استانبولی را به همراه دیالوگ های کاربردی را در این آموزش برای شما قرار داده ایم.

19

آموزش روز ها، ماه ها و سال ها به ترکی استانبولی به همراه اصطلاحات مربوط به بیان تقویم به ترکی استانبولی را در این مقاله به صورت کامل بررسی کرده ایم.

20

بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل از نظر امنیت، هزینه های حمل و نقل و مراکز خرید و تفریحی و … را در این مقاله به صورت کامل بررسی کرده ایم.

21

ضمایر ملکی در ترکی استانبولی یکی از اساسی ترین و مهم ترین گرامر های این زبان است و برای بیان مالکیت یک چیز است و در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته ایم.

22

مبحث مضاف و مضاف الیه در ترکی استانبولی برای بیان مالکیت یک چیز مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله این مبحث به صورت کامل با ویدیو آموزشی و مثال های متفاوت پرداخته ایم.

23

کاملترین لیست کلمات آناتومی و اعضای بدن در زبان ترکی استانبولی به همراه جدول طبقه بندی شده و فایل صوتی اختصاصی آن را میتوانید آموزش ببینید.

24

کاملترین لیست کلمات مربوط به خانواده  و اقوام در ترکی استانبولی را میتوانید به همراه فایل صوتی آن مطالعه کنید. با ما همراه باشید.

25

در زبان ترکی استانبولی دو کلمه وجود دارد با نام های gibi – (مثل) و kadar به معنی (اندازه – قدر) که به کاربرد و گرامر آن به صورت کامل با ویدیو آموزشی اختصاصی پرداخته ایم.

26

کلمات مربوط به موادغذایی از مواد صبحانه، انواع گوشت،مرغ، ماهی،میوه ها و سبزیجات،میوه، آجیل، ادویه ها و نوشیدنی ها را به همراه فایل صوتی تلفظ آن به شما آموزش دادیم.

27

اگر میخواهید به راحتی در ارتباط با حوادثی که در گذشته دور یا نزدیک اتفاق افتاده است صحبت کنید حتما باید گرامر گذشته ساده به ترکی را یاد بگیرید.

28

ken در زبان ترکی استانبولی معنای ( وقتی که) را به ما میدهد. یکی از پسوند های مهم که به صورت کامل به توضیح این گرامر در این مقاله پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

29

گرامر قبل از در ترکی استانبولی برای اشاره بهتر به زمان وقوع یک اتفاع استفاده میشود که در این مقاله به توضیح önce در حالت اسمی و فعلی آن پرداخته ایم.

30

گرامر بعد از یا همان sonra را نیز برای بیان زمان وقوع یک اتفاق میباشد که از گرامر های مهم ترکی است که با ویدیو آموزشی و مثال های متفاوت به توضیح آن پرداخته ایم.

31

ترکیب دو زمان مهم گذشته ساده و حال، زمان گذشته استمراری را به وجود می آورد که در این پست به توضیح این زمان به صورت کامل و البته کاملا ساده پرداخته ایم.

32

گرامر dan beri از گرامر های سطح مبتدی ترکی استانبولی است که به صورت کامل با ویدیو و مثال و تمرین های متفاوت این گرامر را به شما آموزش داده ایم.

33

یک سری کلمات در بین زبان های انگلیسی و ترکی استانبولی مشترک هستند که در این پست، لیست کامل این کلمات به همراه فایل صوتی آن را میتوانید مطالعه نمایید.

34

پسوند ki همان ضمیر وابستگی در ترکی استانبولی است که کاربرد های متفاوتی دارد و هرکدام معنای خاصی را منتقل میکند. با گرامر این پسوند همراه ما باشید.

35

ماضی نقلی از گرامر های مهم ترکی است که پسوند های خاصی دارد که از قانون حروف صدادار تبعیت میکند. با اضافی شدن این زمان عدم اطمینان و بی خبری نیز به مفهوم جمله اضافه میشود.

36

کاملترین لیست میوه ها به همراه سبزیجات، ادویه ها،آجیل و خشکبار را به همراه فایل صوتی اختصاصی آن را در این پست برای شما آماده کرده ایم.

37

لیست کامل صفت های شخصیتی و ظاهری در زبان ترکی استانبولی به همراه فایل صوتی آن را در این مقاله مطالعه نمایید.

38

صفت تفضیلی همان بهتر و بهترین است که در زبان ترکی استانبولی از دو کلمه daha و en برای بیان این صفت استفاده میکنیم. با ما همراه باشید.

39

از حروف ربط در زبان ترکی استانبولی برای وصل کردن و ارتباط میان دو جمله استفاده میکنیم تا ساختار واحدی ایجاد و منظور ما به درستی بیان شود.

40

کاربرد وجه اجباری وقتیست که بگوییم افراد باید یا نباید کاری را انجام دهند البته با جملات دستوری متفاوت است. این گرامر بسیار مهم و کاربردیست.

41

وجه امری در ترکی استانبولی همان دستور دادن و امر کردن موضوعی به افراد میباشد. مثلا برایم آب بیار. آموزش این مبحث را در مقاله بالا مطالعه نمایید.

42

کاملترین لیست حیوانات وحشی، اهلی، حیوانات خانگی، پرنده ها و حشرات را در این پست به همراه فایل صوتی اختصاصی آن میتوانید مطالعه نمایید.

43

یکی از 3 زمان مهم ترکی استانبولی، زمان آینده است که درباره اتفاقاتی که در آینده شاید یک ثانیه بعد شاید ۱ سال بعد قرار است بطور حتمی اتفاق بیافتد، صحبت میکند.

44

لیست کامل کلمات مربوط به وسایل خانه شامل آشپزخانه، اتاق خواب، سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی و بطور کلی ساختمان را در این پست به همراه فایل صوتی برای شما آماده کرده ایم.

45

لیست کامل از کلمات ترکی استانبولی که ریشه این کلمات از زبان فارسی قرض گرفته شده است را میتوانید در این مقاله به صورت کامل مطالعه نمایید.

46

زمان آینده در گدشته از ترکیب دو زمان گذشته و آینده در ترکی استانبولی ساخته میشود. این گرامر سخت نیست و به زبان ساده به همراه مثال های متفاوت به شما آموزش داده ایم.

47

داستان های ترکی استانبولی از سطح a1 تا سطح b2 را میتوانید طبقه بندی شده به همراه فایل صوتی آن از مقاله بالا دانلود کنید. این داستان ها برای تقویت مهارت شنیداری فوق العاده اند.

48

زمان گسترده در ترکی استانبولی یکی از کلیدی ترین زمان هاست که هم به تنهایی کاربرد دارد و هم با زمان های دیگر ترکیب و معنای جملات را تغییر میدهد.

49

اگر میخواهید مترادف لغات ترکی استانبولی را بدانید در این مقاله لیست کاملی از کلمات مترادف را به همراه فایل صوتی تلفظ آن برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

50

اینکه بخواهید از توانستن یا ناتوانی در انجام کاری سخن بگویید باید روش استفاده از دو پسوند abil/ebil در ترکی استانبولی را بلد باشید. با ما همراه باشید با این گرامر راحت و کاربردی.

51

6 قانون مهم که باعث میشود شما یک مکالمه مودبانه به ترکی استانبولی را داشته باشید در این مقاله به توضیح آن پرداخته ایم. این قوانین خیلی ساده و کاربردی هستند .

52

یکی از مهمترین لغات ترکی استانبولی مربوط به خرید کردن و جملات مربوط به این موضوع است. با ما همراه باشید با کاملترین لیست کلمات خرید به زبان ترکی به همراه فایل صوتی اختصاصی.

53

اگر میخواهید در کافه و رستوران به راحتی مکالمه کنید حتما از لیست کلمات کاربردی که در این مقاله برای شما آماده کرده ایم استفاده کنید. این کلمات دارای فایل صوتی نیز میباشند.

54

لیست لباس های مردانه، زنانه و بچگانه در ترکی استانبولی به همراه جنس و طرح آن ها همه به صورت کامل به همراه فایل صوتی برای شما آماده شده است. 

55

29 قید زمان پرکاربرد ترکی استانبولی به همراه مثال های متفاوت را در این مقاله مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی در مورد زمان اتفاق افتادن آن صحبت کنید و جملات حرفه ای بسازید.

56

یکی از کاربردی ترین لغاتی که باید بلد باشید کلمات مربوط به فرودگاه و پرواز است. این لیست کلمات را به همراه فایل صوتی آماده کردیم تا بتوانید سفر خوبی را داشته باشید.

57

250 جمله پایه و کاربردی زبان ترکی استانبولی که میتواند به مکالمه شما کمک بسیاری کند را میتوانید به همراه ترجمه فارسی آن بخوانید و مثل یک ترک زبان صحبت کنید.

58

11 کلمه برای تشکر کردن به همراه 5 کلمه برای پاسخ به تشکر در ترکی استانبولی را به همراه دیالوگ های نمونه در این مقاله به صورت کامل برای شما آماده کرده ایم.

59

اگر به اخبار و مسائل مربوط به جنگ علاقه دارید میتوانید 100 کلمه نظامی در ترکی استانبولی را در این مقاله به همراه ترجمه فارسی آن مطالعه کنید. با همراه باشید.

60

لیست کلمات مربوط به جشن عروسی و ازدواج در زبان شیرین ترکی استانبولی را میتوانید در لینک بالا مطالعه کنید. 

61

این پست مربوط به تعطیلات رسمی کشور ترکیه است که اگر قصد زندگی در این کشور را دارید دانستن روز های تعطیل ترکیه خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید.

62

10 حقیقت باورنکردنی در مورد کشور ترکیه را در این مقاله برای شما بیان کردیم که واقعا تعجب میکنید. با ما همراه باشید.

63

قبل از آموزش زبان ترکی استانبولی مهم است تا با تاریخچه این زبان شیرین بیشتر آشنا بشویم. سیر تحولات زبان ترکی را در این مقاله مطالعه کنید.

64

نمره دهی دانشگاه های ترکیه با ایران متفاوت است. نحوه نمره دهی از 100 نمره به جای 20 نمره است. با ما همراه باشید اگر مشغول به تحصیل در ترکیه هستید.

65

لیست 8 تا از بهترین آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی به همراه مقایسه دقیق این مجموعه ها را میتوانید در این مقاله بخوانید. این رتبه بندی بر اساس نظر مردم ایران است.

66

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید این مقاله به بررسی بهترین شهر های ترکیه از نظر دانشگاه، حمل و نقل، هزینه های زندگی و مراکز تفریحی آن پرداخته است.

67

لیست جملات روزمره ترکی استانبولی که هر روز قطعا چندین بار در کوچه و خیابان یا در جمع های دوستانه و محیط کار به کار میبرید را میتوانید در این مقاله به همراه فایل صوتی آموزش ببینید.

68

افعال مجهول در ترکی استانبولی افعالی هستند که کننده کار مشخص نیست و یا نیازی به گفته شدن ندارد و یا شخص انجام دهنده  از اهمیتی برخوردار نیست. 

69

جملات سنگین ترکی استانبولی بر گرفته از جمله هایی هستند که افراد مشهور و بزرگ گفته اند و می توانید از آن ها الهام بگیرید و در مکالمات خود به کار ببرید.

70

یکی از پایه های آموزش زبان ترکی استانبولی، گرامر این زبان است. در این مقاله به مقایسه کامل کتاب های گرامر ترکی پرداخته ایم و نقاط قوت و ضعف هر کدام را به شما توضیح دادیم.

71

در هر زبانی جملاتی وجود دارد که با شنیدن آن جانی دیگر میگیریم. در این مقاله جملات انگیزشی ترکی استانبولی را قرار دادیم که بتوانید با آن به دیگران قدرت شروعی دوباره بدهید.

72

لیست کاملی از جملات عاشقانه به ترکی استانبولی به همراه متن های زیبا را میتوانید در این مقاله یاد آموزش ببینید و برای فردی که دوستش دارید بیان کنید.

73

40 ضرب المثل معروف ترکی که از نویسندگان و افراد مشهور ترک جمع آوری شده را میتوانید به همراه ترجمه فارسی آن در این مقاله مطالعه نمایید.

74

یکی از راحت ترین راه ها برای شروع مکالمه صحبت در مورد آب و هواست. در این مقاله کلمات مربوط به آب و هوا به ترکی استانبولی را میتوانید به همراه فایل صوتی آن آموزش ببینید.

75

لیست انواع گل ها و گیاهان در زبان ترکی استانبولی به همراه فایل صوتی تلفظ کلمات را میتوانید در این پست به صورت دسته بندی شده آموزش ببینید.

آموزش زبان ترکی استانبولی کاملا ویدیویی + فایل صوتی

آموزش زبان ترکی استانبولی نیازمند محتوا و منابع گوناگون برای رسیدن به تسلط در مهارت های مختلف است. در صفحه ای که قرار دارید قدم به قدم و با استفاده از یک نقشه راه جامع، زبان ترکی استانبولی را کاملا رایگان به شما آموزش می دهیم. تمامی آموزش ها دارای ویدیو اختصاصی و فایل صوتی میباشند تا در کوتاه ترین زمان ممکن درس ها را آموزش ببیینید.
البته اینجا پایان کار نیست، در ادامه 4 لینک کاربردی برای یادگیری موضوعی ترکی استانبولی قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

آموزش گرامر ترکی استانبولی (24 درس رایگان)

تا وقتی قواعد و گرامر های زبان را بلد نباشید قطعا در همه مهارت ها مخصوصا مکالمه ترکی استانبولی به مشکل میخورید. اگر از آموزش قدیمی و کتاب محور خسته شده اید میتوانید از طریق لینک زیر مهم ترین گرامر های زبان ترکی استانبولی را، به همراه ویدیو آموزشی و آزمون، به صورت رایگان یاد بگیرید.

برای ورود به صفحه گرامر زبان ترکی استانبولی روی دکمه زیر کلیک نمایید

کلمات ترکی استانبولی ( 50 درس رایگان)

هرچقدر کلمه و واژه یاد بگیرید باز هم کم است. در بخش کلمات ترکی استانبولی وبسایت زبان مستر، دریایی از کلمات کاربردی مورد نیاز در مکالمات روزمره ترکی استانبولی را به صورت موضوعی و به همراه فایل صوتی قرار داده ایم. قطعا با یادگیری این کلمات میتوانید مکالمات روانی داشته باشید.

برای ورود به بخش کلمات ترکی استانبولی روی دکمه زیر کلیک نمایید

پادکست ترکی استانبولی ( شاهکار زبان مستر)

به دلیل فقر محتوایی، زبان آموزان برای تقویت مهارت شنیداری از آهنگ های ترکی به همراه متن استفاده میکردند. اما ما برای این مهارت برنامه ای ویژه داریم. شما از طریق لینک زیر به پادکست های ترکی استانبولی دسترسی دارید که میتوانید هرجا که باشید از مترو و اتوبوس گرفته تا محل کار و… به این داستان های ترکی جذاب گوش دهید و به ترجمه فارسی آن دسترسی داشته باشید. هر هفته 2 پادکست جدید به این بخش اضافه میشود تا مهارت شنیداری خود را به اوج برسانید:)

برای ورود به بخش پادکست های ترکی استانبولی روی دکمه زیر کلیک نمایید

ترکی در سفر (یک شبه آماده سفر شو!)

قصد سفر به کشور ترکیه را دارید؟ دوست دارید راحت با مردم این کشور ارتباط بگیرید؟ ترکی استانبولی را بلد نیستید؟

پیشنهاد ما دوره  ترکی در سفر است. دوره ای که هدف آن آموزش کاربردی ترین جملات و اصطلاحات روزمره ترکی استانبولی است و شما میتوانید تنها در 24 ساعت به سطحی برسید که به راحتی به ترکیه سفر کنید. ( تاکسی بگیرید، خرید کنید، سلام و احوالپرسی کنید و …) . این دوره کاملا رایگان است .

برای ورود به صفحه دوره ترکی در سفر روی دکمه زیر کلیک نمایید

دوره صفر تا صد ترکی استانبولی

اگر می خواهید یک بار برای همیشه زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید و مسلط شوید پیشنهاد ما دوره صفر تا صد زبان ترکی استانبولی زبان مستر است.

این دوره معروف ترین و محبوب ترین دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران است که بالاترین بازدهی ممکن را دارد، شما به معنای واقعی زبان ترکی را یاد میگیرید، به طوری که میتوانید به راحتی بخوانید، بنویسید، هرچه شنیدید درک کنید و خیلی روان مکالمه کنید. همچنین با گذراندن این دوره میتوانید مدرک تومر دانشگاه آنکارا را دریافت نمایید.

برای ورود به صفحه دوره 0 تا 100 ترکی استانبولی روی دکمه زیر کلیک نمایید

آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی آسان است؟

10 دلیل برای اینکه یادگیری ترکی استانبولی آسان است؟

 • الفبای زبان ترکی استانبولی بسیار راحت است. چون حروف به هر شکلی نوشته میشوند خوانده میشوند و حروف ترکیبی مثل آلمانی و قرانسوی نداریم.
 • زبان فارسی و ترکی استانبولی کلمات مشترک بسیار زیادی باهم دارند یعنی شما از الان بسیاری از لغات را بلد هستید.
 • فرهنگ های دو کشور بسیار به هم نزدیک هستند همین موضوع باعث میشود تا ارتباط راحت تری با زبان برقرار کنید.
 • اگر زبان آذری را بلد هستید چند قدم جلو تر هستید زیرا این دو زبان با اینکه متفاوت هستند اما بسیار به هم نزدیک هستند و میتوانید سریعتر پیشرفت کنید.
 • سریال های ترکیه ای همیشه در دسترس شما هستند و میتوانید از اینترنت و ماهواره به راحتی تماشا کنید. این خیلی نکته ارزشمندی هست.
 • آهنگ های ترکی در ایران بسیار پرطرفدار هستند و میتونید به راحتی به متن ترکی و فارسی آنها دسترسی پیدا کنید.
 • کشور ترکیه همسایه ما هست و میتوانید با هزینه کم به آنجا سفر کنید و در محیط باشید.
 • گرامر های زبان ترکی استانبولی واقعا ساده هستند اصلا پیچیدگی خاصی ندارند و با یک آموزش درست در کمتر از یکسال میتونید روی این زبان مسلط شوید.
 • زبان ترکی استانبولی بسیار زبان شیرین، خوش آوا و کاربردی است و این به شما انگیزه میدهد تا این زبان را کامل دنبال کنید.
 • در سایت زبان مستر هر محتوایی که بخواهید در دسترس شما قرار داره وهرجای دنیا که باشید فقط با اینترنت میتوانید به همه آنها دسترسی داشته باشید.

حال که با این بخش آشنا شده اید، صحبت کافی است! وقت آن است که دست به کار شوید و یک یادگیری مفید و لذت بخش را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که از الان فقط مهم است که تسلیم نشوید و از اشتباه کردن نترسید. ضمنا نظرات شما می تواند همیشه برای ما جذاب، کارآمد و دلگرم کننده باشد؛ پس مشتاقانه منتظر شنیدن آنها هستیم:)

48 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من میخوام به زبان ترکی در حد فعالیت های موسیقی تسلط پیدا کنم چقدر زمان لازم دارم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر.

 • واقعا خسته نباشید محشرید محشرررررررر یکی از بهترین ها با اختلاف زیاد دستتون هم درد نکنه رایگان هم اینهمه مطلب گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید