آموزش گرامر ترکی استانبولی

گرامر زبان ترکی استانبولی ( رایگان)

گرامر و قواعد یکی از مهم ترین بخش های هر زبان به شمار می آید و زبان ترکی استانبولی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یادگیری گرامر به شما کمک می کند بتوانید جملات را بسازید و به خوبی آنها را بفهمید. تیم زبان مستر در این بخش، تمامی بخش های مختلف گرامر زبان ترکی استانبولی را به همراه مقالات، ویدیوها، و فایل های صوتی برای شما عزیزان تدارک دیده تا بتوانید به شکل کاملا رایگان، پله پله و اصولی قواعد زبان ترکی استانبولی را فرا بگیرید.

آموزش گرامر زبان ترکی استانبولی با ۲۴ درس رایگان

اگر میخواهید گرامر زبان ترکی استانبولی را کاملا رایگان و با بالاترین کیفیت یاد بگیرید کافیست در همین صفحه به ترتیب روی دکمه هر گرامر کلیک نمایید تا هر قواعدی را که دوست دارید به صورت کامل و به همراه ویدیو آموزش گرامر و مثال های متفاوت یاد بگیرید.

1

در این مقاله با گرامر دو پسوند lar-ler آشنا میشوید از این دو پسوند برای جمع بستن کلمات در زبان ترکی استانبولی استفاده میشود که از قانون حروف صدا دار پیروی میکنند.

2

ضمایر اشاره در ترکی استانبولی شامل bu – şu – o میشود که در این مقاله که دارای ویدیوی آموزشی میباشد با نحوه کاربرد هر کدام برای اشاره به اشیا یا افراد آشنا میشوید. 

3

الفبای ترکی 29 حرف دارد که تفاوت هایی با الفبای انگلیسی دارد. آموزش کامل الفبای ترکی استانبولی به همراه ویدیو آموزشی و فایل صوتی در این مقاله میتوانید بخوانید.

4

در این مقاله گرامر حروف اضافه ترکی استانبولی را یاد میگیریم این حروف شامل پسوند های da-de-ta-te و dan-den و a-e و I – İ و la/le میشود که نقش مهمی را در جملات بازی میکنند.

5

در این آموزش گرامر YOR در زبان ترکی را یاد میگیرید. زمان حال ساده جزو اولین زمان هایی است که یاد میگیرید که با نحوه استفاده آن بر اساس حروف صدا دار آشنا میشوید.

6

صفت تفضیلی یا همان karsilastirma در ترکی استانبولی به دو بخش صفت برتر (DAHA) و صفت عالی (EN) تقسیم میشود که به توضیح گرامر هر دو پرداخته ایم.

7

در این آموزش میخواهیم zaman zarfları  یا قید های زمان را در ترکی استانبولی را یاد بگیریم. با ما همراه باشید با معرفی 29 قید زمان به همراه کاربرد های آن.

8

ضمیر وابستگی در گرامر ترکی استانبولی با پسوند ki شناخته میشود که با اضافی شدن به حروف اضافه باعث میشود یک چیز بخصوص شود. با آموزش این ضمیر همراه ما باشید.

9

در این مقاله با گرامر ضمایر ملکی در زبان شیرین ترکی استانبولی آشنا میشوید. این ضمایر بسیار کاربردیست و یادگیری آن برای مکالمه ترکی ضروریست.

10

مضاف و مضاف الیه در ترکی استانبولی شاید سخت ترین گرامر سطح A این زبان است ولی در این مقاله به راحتی میتوانید در کمتر از 10 دقیقه این گرامر کاربردی را یاد بگیرید.

11

در این مقاله گرامر دو کلمه gibi و kadar را یاد میگیریم و به شما نحوه کاربرد هر کدام در جملات ترکی استانبولی را یاد میدهیم تا بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

12

زمان گذشته ساده در ترکی استانبولی 8 پسوند Di – dı – du – dü و Ti – tı – tu – tü دارد که از قوانین حروف صدا دار پیروی میکند در این مقاله گرامر و کاربرد این زمان را یاد میگیریم.

13

اگر قصد خرید کتاب گرامر ترکی استانبولی را دارید در این مقاله به بررسی کتاب های معروف مثل hitit،istanbul و … پرداخته ایم. با ویدیو نقد و بررسی این کتاب ها همراه ما باشید.

14

پسوند های li و siz در ترکی استانبولی کاربرد ها و نقش های مهمی را بازی میکنند. در این مقاله به توضیح ساده این دو پسوند پرداخته ایم که میتوانید مثال ها و ویدیو آموزشی آن را ببینید.

15

dan beri در ترکی استانبولی پیچیدگی خاصی ندارد و جزو گرامر های پایه این زبان شناخته میشود. در این مقاله به توضیح کامل این کلمه و کاربرد های آن پرداخته ایم.

16

پسوند sonra در ترکی استانبولی معنای بعد از را میدهد که در این آموزش به کاربرد های آن و نحوه استفاده از آن طبق قانون حروف صدادار پرداخته ایم. ویدیو این گرامر را حتما مشاهده کنید.

17

پسوند önce نیز معنای قبل از را در جملات ترکی استانبولی ادا میکند. یادگیری این پسوند کار سختی نیست و کافیست تا ویدیو آموزشی این پسوند را از این مقاله مشاهده نمایید.

18

پسوند ken در ترکی استانبولی معنای (وقتی که) را میدهد و یکی از گرامر های مهم ترکی استانبولی میباشد. در این مقاله میتوانید کاربرد های این پسوند را یاد بگیرید.

19

اگر میخواهید به ترکی استانبولی به کسی دستور دهید یا امر کنید یادگیری وجه امری بسیار ضروریست. این پسوند ها به افعال متصل میشوند و معنای خاصی را به جملات میدهند.

20

در این مقاله گرامر وجه امری در ترکی استانبولی را در دو حالت اول و دوم و ترکیب آن با زمان گذشته ساده را به شما آموزش دادیم. حتما برای یادگیری بهتر ویدیو آموزشی این مقاله را مشاهده کنید.

21

زمان آینده با دو پسوند ACAK-ECEK شناخته میشود. این دو پسوند کاربرد های مختلفی دارند که در این آموزش فرمول ساخت این جملات را یاد خواهید گرفت.

22

همانطور که از نام این گرامر پیداست از ترکیب دو زمان آینده و گذشته در ترکی استانبولی ساخته میشود. یادگیری زمان آینده در گذشته کمی دشوار است و حتما ویدیوی آموزشی آن را مشاهده نمایید.

23

در این مقاله گرامر ماضی نقلی در ترکی استانبولی را به شما آموزش میدهیم. این زمان با نماد های (miş-mış-muş-müş) شناخته میشود که یادگیری آن برای زبان آموزان کمی گنگ است.

24

geniş zaman در ترکی استانبولی یکی از مهم ترین گرامر های سطح a2 است که در زندگی روزمره بسیار کاربردیست. با ما همراه باشید تا این گرامر را نیز به راحتی به شما آموزش دهیم