آموزش گرامر زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی ( رایگان)

اگر میخواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید یکی از مهم ترین قدم ها در این مسیر آموزش گرامر زبان انگلیسی است. در این صفحه لیست کامل گرامر های انگلیسی را میتوانید به همراه ویدیوی آموزشی به صورت کاملا رایگان یاد بگیرید.  

یادگیری گرامر زبان انگلیسی مهم است پایه و اساس مکالمه و جملات یادگیری این بخش است. اما در یادگیری گرامر زبان انگلیسی باید به چند نکته توجه داشته باشیم. اول این که در صورت عدم استفاده از ساختار درست ممکن است با مشکلات متعدد و متنوعی از جمله سوءتفاهم، عدم انتقال منظورمان و … مواجه شویم و در صورت نبودن گرامر، ما صرفا مجموعه ای بی معنی یا کم معنی از کلمات را خواهیم داشت. 

چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

بهترین منابع آموزش آنلاین گرامر انگلیسی کدام اند؟

آیا بدون یادگیری گرامر میتوان مکالمه انگلیسی داشت؟

آموزش گرامر زبان انگلیسی با 48 درس رایگان

در ادامه این صفحه میتوانید لیست 48 درس آموزش گرامر زبان انگلیسی را مشاهده کنید. پیشنهاد میکنیم طبق نقشه راه این صفحه شروع به یادگیری گرامر انگلیسی نمایید. هر کدام از این مقالات دارای ویدیو آموزشی اختصاصی میباشد که میتوانید در کنار مطالعه متون و فایل های صوتی از این بخش نیز استفاده نمایید. برای شروع آموزش میتوانید روی دکمه هر درس کلیک نمایید.

1

در این مقاله به توضیح گرامر Simple Present در انگلیسی پرداخته ایم. این زمان اولین زمانیست که شما یاد میگیرید و در این مقاله به توضیح کاربرد های آن پرداخته ایم.

2

زبان انگلیسی دو حرف تعریف دارد: THE و A / AN. برای اشاره به اسم های خاص از THE استفاده می شود. a / an نیز برای اشاره به اسم های غیر اختصاصی یا غیر خاص استفاده می شود.

3

it در زبان انگلیسی کاربرد های مختلفی دارد که در این مقاله به 10 تا از کاربرد های این کلمه پرداخته ایم. آموزش این گرامر را از طریق این پست مطالعه نمایید.

4

از این زمان برای صحبت راجع بیان کارها و چیزهایی که در همین لحظه یا به شکل موقت در حال انجام شدن یا اتفاق افتادن هستند استفاده می شود. که در این مقاله به آموزش کامل آن میپردازیم.

5

جمله ی امری جمله ای است که از آن معمولا برای دستور دادن و امر کردن استفاده می کنند و در این پست به آموزش گرامر جملات امری در زبان انگلیسی میپردازیم. همراه ما باشید.

6

اگر میخواهید از کسی سوالی بپرسید باید فرمول سوالی کردن جملات را بلد باشید. در این پست به صورت کامل به نحوه ساخت جملات سوالی در انگلیسی پرداخته ایم.

7

مفعول در زبان انگلیسی

8

ساختار there + be

9

افعال to be در انگلیسی شامل am, is, are, was, were, been, being می باشد که در این مقاله به توضیح کامل این گرامر میپردازیم و کاربرد های آن را یاد میگیرید.

10

در این مقاله به تفاوت have و have got در زبان انگلیسی میپردازیم و نحوه ساخت جملات با این دو کلمه و کاربرد های آن در زبان انگلیسی را یاد میگیریم. همراه ما باشید.

11

در این مقاله به آموزش گرامر in-at-on در زبان انگلیسی میپردازیم. این حروف اضافه کاربرد های زیادی دارند که در ویدیوی آموزشی این مقاله به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

12

حروف اضافه در زبان انگلیسی شامل حروف اضافه جهت و حرکت، زمان ، محل قرارگیری مکان، روابط فضایی میباشد. که در این آموزش به توضیح کامل آن میپردازیم.

13

S مالکیت یا (s’) در زبان انگلیسی یکی از مهم ترین گرامر های این زبان است که کاربرد های بسیاری دارد. در این مقاله به همراه ویدیو آموزشی به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

14

اسم ها در زبان انگلیسی به دو دسته قابل شمارش و غیر قابل شمارش تقسیم میشود که هر کدام شامل دسته هایی میشوند که در این مقاله به معرفی آن میپردازیم.

15

از زمان گذشته ساده در انگلیسی برای صحبت راجع به چیزی که در گذشته اتفاق افتاده و تمام شده استفاده می شود که در این پست به توضیح کامل این گرامر میپردازیم.

16

افعال انگلیسی به دو بخش با قاعده (regular) و بی قاعده (irregular) تقسیم میشود. که در این پست نحوه ساخت افعال با قاعده و لیست کامل افعال بی قاعده را میتوانید مطالعه نمایید.

17

زمان حال کامل در زبان انگلیسی از شکل ساده ی فعل have و اسم مفعول فعل به وجود می آید. این گرامر پیچیدگی خاصی ندارد و آموزش کامل آن را میتوانید در این مقاله مطالعه نمایید.

18

قید های تکرار

19

وقتی بخواهیم به چیزی در گذشته اشاره کنیم که دیگر درست نیست از used to استفاده می کنیم. با ما همراه باشید تا یکی دیگر از گرامر های زبان انگلیسی را به صورت کامل یاد بگیرید.

20

اگر تفاوت های COULD، SHOULD و WOULD را نمیدانید و یا با کاربرد های این سه کلمه آشنا نیستید مطمئن باشید با مطالعه این مقاله به راحتی یاد خواهید گرفت. همراه ما باشید.

21

هنگام صحبت در مورد رویدادی که قرار است در آینده رخ دهد، در زبان انگلیسی از عبارات “will” یا “going to” استفاده می شود. نحوه استفاده از این عبارات را در این مقاله بخوانید.

22

در این مقاله به توضیح گرامر whoever، wherever و whenever می پردازیم. این کلمات نقش مهمی در را ایفا می کنند و استفاده صحیح از آن ها به شما در برقراری ارتباط و ساخت جملات کمک خواهد کرد.

23

در این مقاله به آموزش گرامر YET, ALREADY, STILL در زبان انگلیسی میپردازیم. معمولا استفاده از این کلمات برای زبان آموزان کمی گیج کننده است که باید به خوبی آن را یاد بگیرید.

24

یکی از 10 گرامر مهم در زبان انگلیسی ساختار معلوم و مجهول است. در این پست به توضیح کامل نحوه استفاده و کاربرد های آن در جملات میپردازیم.

25

برای اجبار در زبان انگلیسی از کلمات must، have to، should، ought استفاده میشود. این کلمات تفاوت هایی با یک دیگر دارند که کاربرد های مختلفی دارند که به توضیح آن میپردازیم.

26

may و might جزو افعال مدال در زبان انگلیسی هستند که به دلیل کاربرد بالای این کلمه قصد داریم در این مقاله به توضیح کاربرد ها و تفاوت های این دو عبارت بپردازیم.

27

آموزش گرامر can و could در زبان انگلیسی را میتوانید از این پست مطالعه نمایید. از can در انگلیسی روزمره، مکالمه ای و محاوره ای، و نوشتاری استفاده می شود.

28

shall در زبان انگلیسی کاربرد های زیادی دارد مثل (آفرها، پیشنهادات، توصیه ها، پیشبینی ها و قصدها، فرمان ها، قول ها و وعده ها، آینده، تهدیدها) که به توضیح آن میپردازیم.

29

واژه های either و neither در عین پرکاربرد بودن همیشه جزو بخش های گیج کننده زبان انگلیسی بوده اند. در این مقاله به نقش های مختلفی که این کلمات در جملات انگلیسی دارند میپردازیم.

30

از سوالات غیر مستقیم برای پرسش مودبانه یا در برابر افرادی که نمیشناسیم استفاده میکنیم و در این مقاله به نحوه ساخت آن میپردازیم.

31

در زبان انگلیسی نقل قول از افراد به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم میشود که در این مقاله به توضیح نحوه ساخت هر کدام و کاربرد های آن میپردازیم.

32

افعال کمکی در انگلیسی

33

ing و to در انگلیسی

34

جملات شرطی در زبان انگلیسی به 4 دسته تقسیم میشود که در این مقاله به ترتیب فرمول ساخت هر کدام از این دسته ها و کاربرد هایی که دارند را میتوانید یاد بگیرید.

35

ضمایر شخصی در انگلیسی (Personal Pronouns)بر دو نوعند: ضمیر فاعلی (subject pronoun) یا ضمیر مفعولی (object pronoun). که به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

36

مالکیت ها در انگلیسی به دو بخش صفت و ضمایر ملکی تقسیم میشوند که در این پست به صورت کامل به توضیح این ضمایر و کاربرد های ویژه ای که دارند میپردازیم.

37

فاعل مجازی در انگلیسی نقش های ویژه ای دارد که شامل it و there میباشد. در این پست به نحوه استفاده از این عبارات در جملات مختلف زبان انگلیسی میپردازیم.

38

در این مقاله به توضیح ضمایر انعکاسی در انگلیسی میپردازیم. این ضمایر کاربرد های زیادی در جملات دارند و اگر با نحوه استفاده از این ضمایر آشنا نیستید حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

39

لیست 313 صفت پرکاربرد زبان انگلیسی را میتوانید به همراه معنی و مثال های متفاوت در این مقاله بخوانید و از آن در جملات خود استفاده کنید.

40

ساخت صفت با -ing و to

41

ما دو صفت بسیار مهم در انگلیسی داریم که عبارتند از صفات عالی و تفضیلی که به نحوه ساخت هر کدام و کاربرد هایی که در جملات ما دارند میپردازیم. همراه ما باشید.

42

گرامر so/such/enough/too

43

در این مقاله به توضیح کامل افعال مدال در انگلیسی و کاربرد های این فعل ها در جملات انگلیسی میپردازیم. این افعال بسیار مهم هستند و یادگیری آن ضروریست.

44

جملات در زبان انگلیسی به 9 بخش (اسم، ضمیر، فعل، صفت، قید،حرف اضافه، حرف ربط، حرف تعریف، حرف ندا یا حروف تعجبی) تقسیم میشود. که به توضیح هر کدام میپردازیم.

45

ضمایر در زبان انگلیسی انواع مختلفی دارند که هرکدام نقش خاصی را بازی میکنند و کاربرد های متفاوتی را دارند. در این مقاله به معرفی هر کدام از این ضمایر میپردازیم.

46

حروف ربط در انگلیسی

47

در این مقاله به نحوه ساخت جملات مرکب در انگلیسی میپردازیم. یک جمله ی مرکب از دو یا چند جمله ی ساده تشکیل شده که از نظر موضوعی با هم مرتبط ولی وابسته نیستند.

48

در این مقاله لیست 30 فعل عبارتی رایج در زبان انگلیسی را برای شما آماده کرده ایم. یادگیری این افعال به تقویت گرامر زبان انگلیسی شما کمک شایانی میکند.